Svinařské řetězení

Pozvání na Svinařské řetězení

Jistě vás toto pozvání nezaskočí nepřipravené, nebo ano? Už máte svůj počin - vlastní dílo připravené? Nebo ještě šturmujete, či dokonce jste ještě nezačali? Pak ovšem nevím, jak se stihnete připravit na zajímavou akci pořádanou Společenstvem uměleckých kovářů a zámečníků, a kovářů-podkovářů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s naším časopisem.

Nechat si ujít toto již tradiční, mezinárodní setkání mně přijde jako prohřešek proti své řemeslné cti, nebo zájmu. Pro příznivce kovařiny a naše skalní čtenáře, je první sobota a neděle v červnu již tradiční termín. Letos vyšel na 2. – 3. června.

Pokud ještě setkání neznáte, tak čím vás mám navnadit chuť přijet a zúčastnit se? Mohlo by to být širokým záběrem výstavy prací žáků kovářských škol, kterou můžete shlédnout? Letos se přihlásilo několik dalších škol, které jsme dosud neměli příležitost ve Svinařích přivítat. Nebo možností vidět zkušené mistry při práci? Pozvání přijali další kováři i ze zahraničí. Některé německé, polské a slovenské kováře jsme již viděli. Nejvíce se ale budeme asi těšit na italské, ukrajinské a norské kováře, které jsme zde ještě nehostili. Nebo vás mám lákat na možnost, přímo sami ukázat co a jak rádi děláte nebo si jen tak něco zkusit, co jste ještě neznali? Svařování v ohni, výrobu nože. Možná že jen tip na výlet, nebo na setkání s kolegy, bude tím pravým důvodem. Taky vás třeba v programu zaujme blok přednášek na různá aktuální témata. A co takhle možnost, jen se pobavit a vidět hezká díla? Dobrá, poslední nabídka je strávit příjemné společenské setkání s menším kulturním programem a s možností umístit děti do dětského koutku, kde se zabaví při různých soutěžích?

Pokud vás některý z výše uvedených důvodů nepřesvědčil, nedá se nic dělat, zůstaňte doma se svými starostmi.

Dráteníci si setkání jistě užijí, protože zde již po několikáté pořádají své dostaveníčko. K dráteníkům se po druhé se svým dnem přidají čtenáři Kovárny pro radost. Na ty se osobně těším nejvíce já. Pokud vyjde počasí jako v loni, tak to bude vynikající. A když trochu sprchne? Nejsme z cukru, schovat se je kam. Nebylo by to poprvé, kdy by nám na setkání sprchlo. Nikdy nám však počasí nezkazilo dobrou náladu, která tam pokaždé vládne. Tak nashledanou ve Svinařích.

Kontakty:
Slavata Zdeněk, Kytín 114, 252 10 p. Mníšek pod Brdy
tel: 602 408 483 nebo e-mail: slavatazdenek@volny.cz


Kontakt

Nabídka nejen pro kováře a dráteníky

Drobný antracit
balený v pytlích po 25kg á 264,-kč
Koks, kovářský hrášek
balený v pytlích po 20kg á 230,-kč
/ Při větším odběru už od 10 pytlů
možná sleva /
Nářadí pro kováře a dráteníky